Cudownych wakacji!

gordon hunt a quiet read

A quiet read, mal. Gordon Hunt

 

Kochane Czytelniczki i Drodzy Czytelnicy,

zamieszczając kolejny wizerunek wdzięcznej istoty pochłoniętej czytaniem, chcę Wam przekazać, że najlepsze wakacje to wakacje z książką i że sama zamierzam tak właśnie, jak na obrazku, spędzić najbliższe miesiące. Jeśli czytaniu towarzyszy ogród, jest cudownie. Jeśli zaś woda, to jest to już po prostu raj. Tu oto widzicie, jak świetnie czuje się w okolicy malowniczych akwenów Ciotka Zgryzotka (akweny znajdują się w Kostaryce, gdzie powędrowała nasza KC Justysia, jej też dziełem są oba zdjęcia):

 

DSC_7190

 

 

DSC_6177

 

Żegnam się z Wami po intensywnym okresie pracy i trudach ostatnich miesięcy, dziękuję raz jeszcze za wspaniałe, niezwykle tłumne i serdeczne, niezapomniane spotkanie w poznańskim Empiku, a przy okazji spełniam prośbę pani Iwony Pakuły, mojej wydawczyni, która zaprasza na Warszawskie Targi Książki, gdzie ma przygotowane całe komplety „Jeżycjady” z autografami.

Niniejszym ogłaszam przerwę wakacyjną – bawcie się wspaniale!

Do zobaczenia we wrześniu!

MM

91 przemyśleń nt. „Cudownych wakacji!

 1. Tak, Mała Mi, powietrze pachnie lipami! Jakoś wyjątkowo mocno w tym roku (aha, bo nasze lipy bardzo urosły).
  Pomyślnej sesji! Dobrze, że nie ma upałów.

  Ach, Babciu Gąsko! Ach, piękna to była zabawa. A zeszycik czerwony jeszcze masz?

 2. Drodzy,
  Dziękuję za wirtualne odprowadzenie!
  Pozdrawiam oprowadzaczy i wszystkich Księgowych (a szczególnie ostatnich solenizantów imieninowych jak i urodzinowych! Serdeczne 100 lat!)
  Czy wszyscy się już czują jak cudowne lato nastało? Jak pachnie powietrze? Trochę się tu rozgaduje, ale to dlatego, że dużo we mnie czerwcowej radości życia, a tutaj panuje taka przyjazna atmosfera dzielenia :)
  Niestety, ja na korzystanie w pełni z uroków lata muszę jeszcze troszkę poczekać, bo po weekendzie zaczynam moją czwartą sesje. Będzie ciężko, ale przynajmniej aura czerwcowa motywuje mnie do tego, aby nauka szła sprawnie i nie brakło czasu na integrację z naturą, czyli wszelkie spacerki, przejażdżki czy przebieżki.

  „Być może, że Anna mimo wszystko ma rację, że najprzyjemniej jest latem!”

  Dźwięczy mi w głowie to zdanie, z dwóch powodów (jest ktoś, kto nie wie skąd to cytat?! :D). Po pierwsze – jest w rzeczy samej tak przyjemnie! A po drugie przypomina mi to, że w wakacje będzie czas odwiedzić swoich książkowych przyjaciół, zajrzeć do dobrze znanych, ukochanych lektur. Podbudować więź! :D
  Tak myślę, że chyba każdy ma takie książki – takie miejsca, do których lubi wracać, mimo poznawania wciąż nowych, interesujących pozycji… Jak to jest? :)

 3. Puchałko kochana, dołączamy się całorodziennie do życzeń urorurodzinowych! Wszelkich łask Bożych w obfitości!

 4. Ojej…Pani Małgorzato! Nie wiem, co napisać, bo się wzruszyłam okropecznie! Dziękuję!! Wspaniałe mam urodziny :)
  Dziękuję też ćwierkającym Ptaszkom oczywiście :)

 5. Wpadam na chwilę, lekceważąc zakazy: sto lat, Puchałko! Wszystkiego najlepszego z okazji Urodzin!
  Ptaszki mi o nich powiedziały, rzecz jasna.

 6. Gio, wiem, ja żartowałam…

  Dobromiło, Mamo Isi kochana, dziękuję za piękne życzenia i za serdeczność.
  Do zobaczenia 16 czerwca!

 7. Dzień dobry!
  DUA, a może Zgredowi chodziło o takie roboty ogrodowe, które będą Panią wyręczać, oszczędzając Pani siły i czas? W sensie że maszyny, urządzenia… :-) :-D

 8. Pani Małgosiu! Jestem właśnie na stronie 247, na rękach trzymam mojego synka (urodzonego 4 września 2017 r. przez …CC) i płaczę jak bóbr , czytając o Adze i jej maleństwie. Dziękuję za piękne chwile z ,,Ciotką Zgryzotką”

 9. Już późno, ale jeszcze zdążę: Wszystkiego Naj, Naj, Naj, dla Pani, Pani Małgosiu!!! I przesyłam moc uścisków. :-) I dołączam bukiecik stokrotek. Udanego letniego wypoczynku.
  Serdecznie pozdrawiam! :-*

 10. Ach, przecież dziś imieniny Starosty! Jak zawsze z refleksem szachisty, ale jeszcze choć w tym samym dniu, pędzę z bukietem malw, ostróżek i maków – prosto z ogrodu! Ściskając Naszą Najukochańszą Autorkę z całego serca życzę Jej samych radości, zdrowia i nade wszystko, opieki Bożej.

 11. Dziękuję!
  Ciasto rabarbarowe, kwiaty, życzenia – wszystko jakże miłe.
  Roboty ogrodowe (czyli inaczej- prace ogrodowe?) od Zgredów i białe maki z ostróżkami od Sowy!
  Ach, szczęśliwym jestem Starostą.
  Ściskam wszystkich gorąco, ach, jak gorąco!- a także burzliwie.
  Dobranoc!
  Wpadnę znowu 16 czerwca, z wpisem rocznicowym! Zapraszam!

 12. Drogi Starosto, przesyłam imieninowe serdeczności znad samego morza oraz ciasto kruche z rabarbarem, jeszcze nigdy nie wyszło takie dobre jak dzisiaj :-)

 13. Z szumem drzew, zapachem kwiatów, serdeczne życzenia imieninowe dla Najwspanialszej Pani Małgosi śle Asia.

 14. Dzień dobry!

  Moje życzenia dojdą pewnie z opóźnieniem, więc teraz przynoszę tylko bukiet białych maków i ostróżek. Moc serdeczności!

 15. Kochana Pani Małgorzato!
  Składamy Pani bardzo serdeczne życzenia imieninowe. Wszystkiego najlepszego!
  Robotów ogrodowych i wycieczek rowerowych z dala od miast!
  Chyba nikt nie przyniósł frezji, więc my przynosimy.

 16. Pani Małgorzato, wszystkiego najwspanialszego z okazji imienin, samych dobrych, pięknych chwil każdego dnia :)

 17. Dziękuję, Aleksandro kochana. Oj, należał się wypoczynek, należał.

  Chesterko, ładnie powiedziane, jak zawsze. Kurierami jesteśmy.
  Zachwycająca sprawa, to prawda.
  Zapach też bardzo OK.:)

 18. I ode mnie imieninowa róża, intensywnie różowa, prosto z ogródka! Z życzeniami nieprzemijającej radości i nieustającego zachwytu!

 19. Kochana Pani Małgosiu, najserdeczniejsze życzenia imieninowe, słonecznych, ale nie upalnych dni , księżycowych nocy i poczucia, że wszystko układa się tak, jak powinno. Dobrego wypoczynku☺

 20. To prawda, Kochana Autorko, jeśli pozwalamy, by stać się tego Daru kurierem. A swoją drogą, niektórzy w tym bukiecie, postawieni są bliżej siebie i nigdy przecież w innych okolicznościach by się nie spotkali. Ot, tajemnica, niby oczywista, a zachwyca. Mnie bardzo.
  Pięknie pachnie ten bukiet, prawda?!:)

 21. Jakie śliczne bukiety!
  Ten od Chesterki najciekawszy.:)
  Ale uwaga: czy to na pewno ja łączę? A może raczej nas wszystkich łączy inny Dar?

 22. Dla Kochanej Drogiej Ulubionej Autorki bukiecik groszków pachnących oraz życzenia zdrowia, miłości i piękna w nieograniczonych dawkach – od Gio

 23. Skromny lecz pachnący bukiet dołączam do najlepszych życzeń imieninowych dla Najlepszego Starosty na świecie. Mój bukiecik składa się z goździków ogrodowych(Dianthus caryophyllus) i lawendy, a pochodzi z mojego ogródka balkonowego. Miłych imieninek, chłodku i deszczu :) życzy Wójt Wiewiórka z całą rodziną, a Fibi dołącza machanie ogonkiem.

 24. Kochana Pani Małgosiu, wszystkiego najlepszego! Zdrowia, uśmiechu, miłości Bliskich i niegasnącego uwielbienia tych trochę dalszych :)
  Wraz z rodziną ślę płomienne róże.

 25. Zamiast tradycyjnych kwiatów przesyłam Kochanej Pani Małgorzacie bukiet, którego sama jest autorką. Pełno tam przeróżnych kwiatków: od egzotycznych po nasze rodzime, od tych z mocną łodygą po kruche i wiotkie, od ściśniętych i pochylających swe główki po pełne soków życia i mocne. Wszystkie tworzą niepowtarzalną różnorodną kompozycję, udzielając swego piękna sobie nawzajem. To my, Pani Małgosiu. Dziękujemy za dar łączenia ludzi!

 26. Najserdeczniejsze życzenia imieninowe ślemy wraz z naręczem różowych robinii, które tchną delikatnym i pięknym zapachem. Nic w tym dziwnego, bo to Robinia Małgorzaty. Miłego dnia!
  Ściskamy mocno, mocniej, najmocniej.
  Beata i Adam

 27. Najmilsza DUA,
  Najlepsze życzenia imieninowe!
  Zdrowia przede wszystkim! A poza tym pociechy z Rodziny, spełnienia wszystkich marzeń i spokoju!
  Dołączam bukiet kwiatów mojej najpiękniejszej biało czerwonej róży i ściskam serdecznie Sondelani

 28. Aaa! I jak tu się nie odezwać!? A mam surowy zakaz siedzenia przed komputerem! I to przez całe wakacje!
  Więc tylko na chwileczkę: DZIĘKUJĘ!
  Przytulam! Wszystkich!

  Ann, dziękuję za śliczne kartki chińskie i za miłe jak zawsze życzenia!

 29. Najserdeczniejsze życzenia imieninowe, UA. Samych pięknych dni… z dobrymi, kochającymi ludźmi… i drobnych cudów. Codziennie. Dziękuję za wszystkie książki, które sprawiają, że zostaje choć okruch nadziei…

 30. Droga Ulubiona – w dniu imienin z najlepszymi życzeniami bukiety piwonii, róż, eustomy i ostróżek. Wiele radości każdego dnia, wspaniałego odpoczynku.

 31. Wszystkiego najlepszego z okazji imienin, Pani Małgosiu!
  Słonecznego wypoczynku! A jeśli burz, to tylko przed podlewaniem!
  Ślę mnóstwo wirtualnych uśmiechów – :)))))

 32. Kochana Pani Małgosiu,
  Życzę cudownych wakacji! U mnie początek sesji, więc zamiast się uczyć zajrzałam tutaj :D pochwalę się – u mnie w tym roku moda na literacko-kulturowe imiona. Sąsiadka została nazwana Aurelią, na cześć Genowefy Bombke, a syn kuzynki Michałem z nazwiskiem na W, przypominającym Wołodyjowskiego, ale innym, znanym z filmu „Kogel-Mogel” – dodam, że tatuś tego Michałka na imię ma Piotruś :D
  Pozdrawiam wakacyjnie wszystkich księgowych! :)

 33. Życzę życiodajnego oddechu w ten weekend dla każdego, kto zastanawia się, czy uda mu się dotrwać do wakacji :)

 34. Moi Mili,
  W czasie, gdy nasza ulubiona Autorka odnawia nadwątlone siły, chciałabym zapytać o pewien drobiazg.
  Czy ktoś życzliwie może mi wyjaśnić etymologię nick-u DUA?
  STAROSTA – to rozumiem,
  ale DUA?

 35. Ha! Też lubię to zdanie z Kwiatu Kalafiora, Anette. A najśmieszniejsze że kiedy czytałam je pierwszy raz to kompletnie nie miałam pojęcia, co to jest Riwiera – oto skutki komunistycznej nauki geografii :-)
  Dobrych wakacji dla wszystkich szczególnie dla naszej DUA

 36. Mój plan na lato: czytam całą Jeżycjadę. Jestem już po „Idzie sierpniowej” i z całą mocą muszę przyznać: uwielbiam, uwielbiam, uwielbiam!!!
  PS. Jedno z moich ulubionych zdań jeżycjadowych: „Gabriela była tak daleka od romantycznego zawstydzenia jak Syberia od Riwiery” :)

 37. Uściski dla wszystkich Dzieci!
  A także dla tych, którzy wciąż czują się Dziećmi, przynajmniej od czasu do czasu.
  Poskaczmy dzisiaj i pospacerujmy do tyłu :)
  Wakacje tuż tuż, teraz to już naprawdę !!!

 38. Pewien ksiądz świętował kilka dni temu trzydziestolecie swego kapłaństwa. Z tej okazji przytoczone zostały słowa, jakie swego czasu zamieścił był na odwrocie prymicyjnego obrazka. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie ich autor:

  Chcę serce moje
  jako bochen chleba
  pokrajać dla tych
  których głód uśmierca.
  Ty zasię spraw to
  o Panienko z nieba
  aby dla wszystkich
  starczyło mi serca.

  Kornel Makuszyński

 39. Lubię, srebrny księżycu, kiedy blask twój pada
  Na las nierównych masztów w leniwej przystani —
  Lecz wolę, kiedy w parku pieści jaśń twa blada
  Ławkę, kędy się wsparłem na marmuru grani.
  Lubię twój nów młodzieńczy i twej pełni blaski…
  Lubię cię w pustki nocnej bezmiernych równinach,
  I nad cichem jeziorem, nad srebrnymi piaski —
  I w mym drogim Paryżu na smukłych kominach.

  Jean Moréas.

  Na dobranoc:
  Ignacy Feliks Dobrzynski – Nocturne In D Flat Major, Op. 24 No. 2

 40. A dzisiaj chyba pełnia, jeśli mnie wzrok nie mylił, na wieczornym niebie w pracy oglądałam.
  Pozdrawiam! :-)

 41. Monik- mozna falszowac. A w ogole czy mozna mowic na to jak ktos sie „wyraza”, ze to jest falsz? Przeciez spiewa, tanczy, maluje jak mu w duszy gra! To przeciez czysta prawda!

 42. O! Tu już wakacje!
  To tylko cichcem składam spóźnione wszystkiego najlepszego wszystkim mamom!
  I udanych wakacji wszystkim, co już wakacje mają i cierpliwości tym, co na wakacje jeszcze czekają. :)

 43. Drodzy patrzę właśnie na cudne poburzowe niebo, chodzące chmury i cudną umytą zieleń. BeatoV, prywatka mówisz? Karaoke? Ale fałszujący też mogą śpiewać? Uwielbiam słuchać (Sowo P!), nawet słyszę fałsz, ale śpiewać…hm,hm. Za to tańczyć mogę do białego rana. Miłych wakacji DUA i Księgowi!
  Witaj Mała Mi.
  Pozdrowienia dla Adminków.

 44. Zatwierdziła, a jakże! :D
  Z wdzięcznością za wdzięczne (tak, właśnie tak) i jasne wyłożenie sprawy.

 45. Mała Mi,
  Księgową zostałaś wpisując się tutaj, bo miejsce to nazywało się kiedyś Księgą Gości naszej Drogiej Ulubionej Autorki, czyli w skrócie DUA. Muszę tu jednak zaznaczyć, że niektórzy badacze, jak na przykład profesor Netzflieger z Instytutu Badań Ciężkich Fluidów w Darmstadt, uważają, że o byciu Księgową / Księgowym decyduje raczej związek emocjonalny, który może pojawić się niezależnie od wpisywania się.
  Adminką jest córka DUA, Emilia Kiereś, która też jest pisarką i pomaga tutaj DUA, chociaż ma też własną stronę internetową. Adminem jest mąż Adminki.
  Nasz regulamin ma już prawie 200 lat (miej serce i patrz w serce). Staramy się unikać tematów, które mogłyby pogłębiać podziały, które chociaż niektórym mogłyby się wydawać zasadnicze, jednakże z autentycznie humanistycznej perspektywy są tak naprawdę sztuczne i szkodliwe.
  No a teraz DUA ma wakacje i tu raczej nie bywa, ale jeśli nic za bardzo nie pokręciłem i ta wiadomość się pokaże, to znaczy, że zatwierdziła ją Adminka lub Adminek.

 46. Cudowni i kochani ludzie,
  jestem wprawdzie od dawien dawna psychofanką Jeżycjady i oczywiście samej pani Małgosi, ale sekcje z komentarzami i rozmowami na tej stronie odkryłam dopiero niedawno!
  Czy jest tu może ktoś kto oprowadza początkujących? :D czuje się trochę zagubiona przede wszystkim w określeniach typu DUA, Adminki, Księgowi itp. Czy obowiązuje tu jakiś regulamin zwrotów? :D
  Pragę być wtajemniczona w cudowną społeczność, jaką tu obserwuje, bo atmosfera jest tak serdeczna i domowa, że aż trudno się w niej nie zatopić :)
  Pozdrawiam wszystkich gorąco i cieszę się, że istnieje takie kochane grono osób dzielących się swoimi przemyśleniami i ciepłymi słowami.
  No i oczywiście życzę cudownych, zasłużonych wakacji dla pani Małgorzaty!
  Dużo inspiracji!

 47. A ja mam propozycje. Skoro ” kotka w domu nie ma- to myszy tancuja”. To moze urzadzimy sobie w tajemnicy prywatke miedzy Ksiegowymi na stronie – sobota wieczor? Ja moge przybyc z sernikiem i sokiem jablkowym. Tance, skoki do basenu i karaoke do bialego rana?

 48. – To już?!
  Dołączam się do pytania :) Ale nic a nic nie wierzę, żeby DUA nie miała wejść tu przez całe wakacje. Literaki dowodzą, że niezły z DUA komputerowiec :)
  U mnie czas pełen emocji, ponieważ właśnie szykuję się do przeprowadzki do mojego pierwszego własnego mieszkania! I słowo honoru, że przez jedną noc zrodziły się we mnie instynkty prawdziwej gospodyni domowej. Dziś od rana pranie, serwisowanie roweru (odebrał go pan prawie-Józinek, więc zaufam jego rozeznaniu), recykling itp. Przykuło dziś moją uwagę, ile kobiet od rana załatwiało różne swoje sprawy i jak to wszystko zaradnie sobie płynęło. W poradni recepcjonistki obsługiwały starsze osoby z pamięci i nie pytały o ich godność, tylko jak rakiety zbierały papiery do wypisania i wspierały wszystkich, jak mogły. W tej wrzawie jedna pani z chodzikiem podeszła do nich i dała im czekoladę, żeby miały co zjeść dla odpoczynku w wolniej chwili. Tak samo w sklepie i na ulicy dzis wszyscy bardzo przyjacielsko się witali –prawie jak w Teksasie! A w krakowskiej drogerii (Rossmann, oczywiście. Byłam na wyjeździe) widziałam, hihi! Małą dziewczynkę doradzającą mamie na zakupach: „…i pieluszki, gdyby urodziło nam się dziecko”. To jedno chciałam DUA koniecznie opowiedzieć :)
  Także ach, jak ekscytująco! To tylko małe mieszkanko, ale czuję się wznioślej, niżbym miała wychodzic za księcia Harry’ego. Mam nadzieję, że wszystko doprowadzę do końca i że mi się ułoży.

 49. Drodzy Księgowi! Jeśli nie wiecie, co czytać w wakacje /lub przed nimi/- to biegiem do księgarni po „Lekką księżniczkę i inne baśnie”. Macdonald napisał, Adminka przetłumaczyła. Ale jak przetłumaczyła! Cudo, powiadam, cudo!

 50. Pięknego lata, odpoczynku, pachnących ogrodów, szemrzących wód, blasku słońca i srebrzystej poświaty księżyca – Kochanej Pani Małgorzacie, Adminkom, wspaniałym Księgowym.
  A, jeszcze książek, książek! Stosami.

 51. Niezapomnianych wakacji, Kochana DUA, odpoczynku na łonie natury i naładowania akumulatorków na kolejne miesiące pracy!
  Wielu ciekawych pomysłów i dobrych ludzi wokół!
  I Księgowym życzę tego samego:))

  Dodam jeszcze, ze windows seats są przepiękne.

 52. Och, co za radość! A już się bałam, że będziemy wznosić jubileuszowy toast w samotności.

 53. Oooo, czy ja to wytrzymam? Przypuszczom, że wuntpie! Uzależniłam się od zaglądania tutaj. Nawet, jeśli nie uda mi się czegoś napisać, to poczytam sobie dla zdrowotności- zawsze coś miłego i mądrego się tu znajdzie. Też odliczam już czas do wakacji- dziś wieczorem skończyłam poprawiać prace maturalne. Ufff! Wróciłam do domu, a w skrzynce – niespodzianka! Cztery kolorowe odsłony mojej najukochańszej Geniusi i miłe słowa skreślone kochaną ręką. Dziękuję!
  Ps. Właściwie, to nie mogę się zdecydować, kogo z Naszego Borejkowa kocham najbardziej. To tak samo, gdyby ktoś kazał wybrać najbardziej kochane dziecko… Pozdrawiam wszystkich bardzo już wakacyjnie!!! A co! Zaklinajmy rzeczywistość :) Ukłony dla Adminki i uściski dla Autorki. Odwrotnie też może być :)

 54. Zgredzie: wpisywać można się nieustająco, goście zawsze są tu mile widziani!
  Pozdrawiam Was i ja – jeszcze na chwilę wpadniemy tu z mamą, żeby uczcić jubileuszową rocznicę istnienia tej strony :)
  Mama przesyła pozdrowienia z oddali!

 55. Wspaniałych i udanych wakacji, Pani Małgosiu oraz drodzy Księgowi!
  Ale, ojej, szkoda, że w maju, miesiącu książki nie ukazały się jednak, obiecane przez Panią ze dwa miesiące temu, zdjęcia księgozbioru Ulubionej Autorki.
  I tak, nie całkiem po cichu żałując, odchodzę, by sobie poczytać.
  I jeszcze raz życzę miłego odpoczynku. :))

 56. Powiało wakacyjną nadzieją! Pewnie i tak będzie, że nim się obejrzymy nadejdzie lato, a z nim obietnice wytchnienia. Pani Małgorzato, życzę przyjemnego odpoczynku pełnego magicznych chwil i czasu spędzonego w miłym towarzystwie! Udanych wakacji dla wszystkich!

 57. U nas jeszcze zupełnie nie wakacyjnie, dopiero bzy kwitną. Ale niezapominajki też. One się nie spóźniły, pomimo spóźnionej wiosny. Może dlatego mają swój dzień. Pogoda jest taka jak wtedy w Poznaniu, więc nastraja do wspomnień.

  Biedronko, z „Ciotką” to było tak – najpierw przyleciała z Polski do Kanady i zdążyła następnego dnia zabrać się na Kostarykę na marcowe ferie wiosenne, a potem w kwietniu obowiązkowo poleciała z nami do Poznania.

 58. To już? Właśnie znalazłam czas, by nadrobić czytanie zaległych wpisów i przemyśleń, a tu trafiłam od razu na wakacje. A czy pojawi się wpis okazji 10 rocznicy, jakaś pamiątka na tę okoliczność? Czekamy.

 59. Pani Małgorzato, pięknych wakacji życzę! Wspaniałych książek i cudownej pogody w ogrodzie! Moje wakacje 3-tygodniowe, czyli urlop, rozpoczynam 20 czerwca i też się nie mogę doczekać!

 60. Niech to lato będzie piękne dla Wszystkich!
  Ja na razie z tych czekających z utęsknieniem na wakacje, ale… w końcu przecież przyjdą :)

 61. To już?!
  Kochana Pani Małgosiu i wszyscy Najdrożsi Księgowi! Wspaniałych wakacji z wiatrem we włosach i słońcem na twarzy!
  Ściskam Was najmocniej jak mogę!

 62. Absolutnie nie wolno mi przy moich latoroślach w wieku szkolnym a i studentów także, używać słowa wakacje. Oni mają teraz najgorętszy czas sprawdzianów, zaliczeń, egzaminów itp.
  Dlatego pani Małgosi i wszystkim jej bliskim życzę udanego urlopu a kochanym Księgowym wspaniałego wypoczynku.
  A teraz będę musiała przejść odwyk od zaglądania na tę stronę ;)

 63. Niesamowitych wakacji! Oh, jak ja już bym chciała je mieć! Skoro to jest ostatni wpis na następne 3 miesiące, to jestem ciekawa, ile pojawi się komentarzy w ciągu wakacji. Strzelam że
  około 1000! Kto da więcej?

 64. Co by nie mówić, wakacje Staroście się należą i basta. Prawica musi solidnie odpocząć, no bo jak nie, to kto nas będzie wprawiał w dobry nastrój w długie jesienne wieczory?
  Z obrazem mam bardzo osobiste skojarzenia. Widzę tam Wiosenkę, która szkicuje. Niedawno przywiozła znad morza bardzo ciekawe prace:)
  A my, no cóż za niedługo będziemy spełniać marzenie Mamy – zabieramy ją nad morze.

  Zestawienie kolorów na zdjęciach Justysi – bardzo szlachetne, piękne i wakacyjne:)

 65. Wakacje zaskoczyły księgowych, prawie, jak zima – drogowców.
  U nas właśnie zaczęło padać, ale pranie schowałem kilka minut wcześniej.

  Życzymy wszystkim wspaniałych wakacji nie bez książki, a zwłaszcza – Staroście ;-)

 66. Życzę pięknych wakacji! Też bym już chciała…

  Na szczęście chociaż pogoda jest wakacyjna :)

 67. To już wakacje! Jakoś nigdy się człowiek tej strasznej chwili rozstania na ponad trzy miesiące nie spodziewa tak szybko. Kochany Starosto, z głębi serca życzymy dobrych wakacji z jedynie słuszną, ogrodniczą pogodą! Znając Starostę zapewne ten wypoczynek będzie nad wyraz czynny i w międzyczasie „Chucherko” solidnie porośnie w sadełko. Oby!

 68. Pani Małgosiu, wspaniałych wakacji!
  Księgowicze Najmilsi, słońca, dobrych książek i pogody ducha nawet gdy komary kąsają, że o szyrszyniach nie wspomnę.:)

 69. To już?!… Och, będę tęskniła za naszą Księgą, zatapiając się w wakacyjną lekturę. (Na pewno wakacyjna „Jeżycjada”, choć „Opium..”, które kojarzyło mi się z czerwcowym czytaniem w Ogrodzie Botanicznym już pochłonęłam, nie czekając na wycieczkę do Botanika).
  Choć rzeczywiście, jeśli DUA zaczyna wakacje z maturzystami (a kończy ze studentami??), to fakt, już czas. Kto się sprawnie uwinął, ma już wolne.
  Pięknego, regenerującego siły i krzepiącego ducha odpoczynku, DUA i Księgowi. : )

 70. „Skąd w nie zamieszkanym domu tyle od­głosów? – myślała Filifionka. Potem przypomniała sobie, że jest w nim przecież pełno różnych osób. Ale jej się jakoś wciąż wydawało, że jest pusty”.
  Księga Gości w wakacje jest jak Dolina Muminków w listopadzie.

 71. Bardzo podoba mi się ten obraz. Patrzę na niego, mrużę oczy i dosłownie czuję jak słońce chciwie zagląda mi przez ramię do książki i przypieka mi plecy. Dobrego wypoczynku dla DUA,Adminków i wszystkich tu zaglądających!

 72. No, to się nazywa rozmach! Ja swoje wakacje zaczynam 16 czerwca, a Pani już TERAZ, miesiąc wcześniej!!! Takim to dobrze… Mnie dołożyli dodatkową pracę, ale perspektywa obozu żeglarskiego zagłusza wszelkie trudności. Właśnie przymierzałam na pocieszenie sztormiak! Jest cudowny… :-)
  Cudownych wakacji i zasłużonego wypoczynku życzę Pani, Pani Małgosiu i Wszystkim! :-)

 73. Miłych wakacji, DUA! Miłych wakacji, Księgowi! Oddałam się w stronę urlopu zainspirowanego zdjęciami KC Zośki. Duuuuużo książek…

 74. Oj do wakacji to jeszcze trochę- teraz najgorętszy czas maturalno- ocenowy, ale i na mnie przyjdzie pora, aby położyć się z książką na plaży (jak dzieci pozwolą ;))
  Wspaniałego odpoczynku DUA! Oby był jak wymarzony.

 75. Och! To już…?!
  Udanego wypoczynku Staroście i Wszystkim życzę!

  A ta Justysiowa CZ to dopiero podróżniczka! Niespełna miesiąc temu widziana w Poznaniu, wyfrunęła do Kanady, a teraz- siup! – i Kostaryka. Podziwiam. :)

 76. Ale…
  Czy to znaczy że dopiero we wrześniu będzie Pani umieszczać tu wpisy? Przez całe wakacje nie?

 77. Dzień dobry!
  To już??? A u nas tylko + 10 i leje, a syn na ostatniej prostej w drodze do czerwonego paska, więc nauki sporo, ale już za parę dni, za dni parę…
  Na półce stoją w kolejce:”Wakacje z duchami”, „Zielone, czyli wakacje w Dłusku”, „Wakacje z Cynamonem” oraz lipcowa lektura obowiązkowa od dwóch lat: „Dziewczyna i chłopak..”. Więc czekamy, dyszymy na ostatniej prostej, bo przed nami słodkie miesiące wakacji..
  Natomiast ja na pewno odświeżę (w ogrodzie, w ogrodzie) całą „wakacyjną” Jeżycjadę oraz „Ciotkę..”, może Jane, może „Przeminęło z wiatrem”!
  Pani Małgosiu, wakacje z książką, to najlepsze, co się może przydarzyć! Życzę Pani cudownego odpoczynku i błogiej lektury! Niech te wakacje natchną Panią na kolejne tomy Jeżycjady!!! I słońca, życzę, dużo słońca i czerpania ożywczej energii z lasu!!!
  CUDOWNEGO LATA, KOCHANI KSIĘGOWI!!!

 78. Cudownie! Wakacje zaraz rozpoczną się na dobre! Książka będzie główną bohaterką tegorocznych :-)

  Obraz namalowany bardzo ciekawie! Takie lekkie muśnięcia pędzla wspaniale odwzorowują morze!

Możliwość komentowania jest wyłączona.