Cudownych wakacji!

gordon hunt a quiet read

A quiet read, mal. Gordon Hunt

 

Kochane Czytelniczki i Drodzy Czytelnicy,

zamieszczając kolejny wizerunek wdzięcznej istoty pochłoniętej czytaniem, chcę Wam przekazać, że najlepsze wakacje to wakacje z książką i że sama zamierzam tak właśnie, jak na obrazku, spędzić najbliższe miesiące. Jeśli czytaniu towarzyszy ogród, jest cudownie. Jeśli zaś woda, to jest to już po prostu raj. Tu oto widzicie, jak świetnie czuje się w okolicy malowniczych akwenów Ciotka Zgryzotka (akweny znajdują się w Kostaryce, gdzie powędrowała nasza KC Justysia, jej też dziełem są oba zdjęcia):

 

kostaryka 1

 

Kostaryka 2

 

Żegnam się z Wami po intensywnym okresie pracy i trudach ostatnich miesięcy, dziękuję raz jeszcze za wspaniałe, niezwykle liczne i serdeczne, niezapomniane spotkanie w poznańskim Empiku, a przy okazji spełniam prośbę pani Iwony Pakuły, mojej wydawczyni, która zaprasza na Warszawskie Targi Książki, gdzie ma przygotowane całe komplety „Jeżycjady” z autografami.

Niniejszym ogłaszam przerwę wakacyjną – bawcie się wspaniale!

Do zobaczenia we wrześniu!

MM

34 przemyślenia nt. „Cudownych wakacji!

 1. – To już?!
  Dołączam się do pytania :) Ale nic a nic nie wierzę, żeby DUA nie miała wejść tu przez całe wakacje. Literaki dowodzą, że niezły z DUA komputerowiec :)
  U mnie czas pełen emocji, ponieważ właśnie szykuję się do przeprowadzki do mojego pierwszego własnego mieszkania! I słowo honoru, że przez jedną noc zrodziły się we mnie instynkty prawdziwej gospodyni domowej. Dziś od rana pranie, serwisowanie roweru (odebrał go pan prawie-Józinek, więc zaufam jego rozeznaniu), recykling itp. Przykuło dziś moją uwagę, ile kobiet od rana załatwiało różne swoje sprawy i jak to wszystko zaradnie sobie płynęło. W poradni recepcjonistki obsługiwały starsze osoby z pamięci i nie pytały o ich godność, tylko jak rakiety zbierały papiery do wypisania i wspierały wszystkich, jak mogły. W tej wrzawie jedna pani z chodzikiem podeszła do nich i dała im czekoladę, żeby miały co zjeść dla odpoczynku w wolniej chwili. Tak samo w sklepie i na ulicy dzis wszyscy bardzo przyjacielsko się witali –prawie jak w Teksasie! A w krakowskiej drogerii (Rossmann, oczywiście. Byłam na wyjeździe) widziałam, hihi! Małą dziewczynkę doradzającą mamie na zakupach: „…i pieluszki, gdyby urodziło nam się dziecko”. To jedno chciałam DUA koniecznie opowiedzieć :)
  Także ach, jak ekscytująco! To tylko małe mieszkanko, ale czuję się wznioślej, niżbym miała wychodzic za księcia Harry’ego. Mam nadzieję, że wszystko doprowadzę do końca i że mi się ułoży.

 2. Drodzy Księgowi! Jeśli nie wiecie, co czytać w wakacje /lub przed nimi/- to biegiem do księgarni po „Lekką księżniczkę i inne baśnie”. Macdonald napisał, Adminka przetłumaczyła. Ale jak przetłumaczyła! Cudo, powiadam, cudo!

 3. Pięknego lata, odpoczynku, pachnących ogrodów, szemrzących wód, blasku słońca i srebrzystej poświaty księżyca – Kochanej Pani Małgorzacie, Adminkom, wspaniałym Księgowym.
  A, jeszcze książek, książek! Stosami.

 4. Niezapomnianych wakacji, Kochana DUA, odpoczynku na łonie natury i naładowania akumulatorków na kolejne miesiące pracy!
  Wielu ciekawych pomysłów i dobrych ludzi wokół!
  I Księgowym życzę tego samego:))

  Dodam jeszcze, ze windows seats są przepiękne.

 5. Och, co za radość! A już się bałam, że będziemy wznosić jubileuszowy toast w samotności.

 6. Oooo, czy ja to wytrzymam? Przypuszczom, że wuntpie! Uzależniłam się od zaglądania tutaj. Nawet, jeśli nie uda mi się czegoś napisać, to poczytam sobie dla zdrowotności- zawsze coś miłego i mądrego się tu znajdzie. Też odliczam już czas do wakacji- dziś wieczorem skończyłam poprawiać prace maturalne. Ufff! Wróciłam do domu, a w skrzynce – niespodzianka! Cztery kolorowe odsłony mojej najukochańszej Geniusi i miłe słowa skreślone kochaną ręką. Dziękuję!
  Ps. Właściwie, to nie mogę się zdecydować, kogo z Naszego Borejkowa kocham najbardziej. To tak samo, gdyby ktoś kazał wybrać najbardziej kochane dziecko… Pozdrawiam wszystkich bardzo już wakacyjnie!!! A co! Zaklinajmy rzeczywistość :) Ukłony dla Adminki i uściski dla Autorki. Odwrotnie też może być :)

 7. Zgredzie: wpisywać można się nieustająco, goście zawsze są tu mile widziani!
  Pozdrawiam Was i ja – jeszcze na chwilę wpadniemy tu z mamą, żeby uczcić jubileuszową rocznicę istnienia tej strony :)
  Mama przesyła pozdrowienia z oddali!

 8. Wspaniałych i udanych wakacji, Pani Małgosiu oraz drodzy Księgowi!
  Ale, ojej, szkoda, że w maju, miesiącu książki nie ukazały się jednak, obiecane przez Panią ze dwa miesiące temu, zdjęcia księgozbioru Ulubionej Autorki.
  I tak, nie całkiem po cichu żałując, odchodzę, by sobie poczytać.
  I jeszcze raz życzę miłego odpoczynku. :))

 9. Powiało wakacyjną nadzieją! Pewnie i tak będzie, że nim się obejrzymy nadejdzie lato, a z nim obietnice wytchnienia. Pani Małgorzato, życzę przyjemnego odpoczynku pełnego magicznych chwil i czasu spędzonego w miłym towarzystwie! Udanych wakacji dla wszystkich!

 10. U nas jeszcze zupełnie nie wakacyjnie, dopiero bzy kwitną. Ale niezapominajki też. One się nie spóźniły, pomimo spóźnionej wiosny. Może dlatego mają swój dzień. Pogoda jest taka jak wtedy w Poznaniu, więc nastraja do wspomnień.

  Biedronko, z „Ciotką” to było tak – najpierw przyleciała z Polski do Kanady i zdążyła następnego dnia zabrać się na Kostarykę na marcowe ferie wiosenne, a potem w kwietniu obowiązkowo poleciała z nami do Poznania.

 11. To już? Właśnie znalazłam czas, by nadrobić czytanie zaległych wpisów i przemyśleń, a tu trafiłam od razu na wakacje. A czy pojawi się wpis okazji 10 rocznicy, jakaś pamiątka na tę okoliczność? Czekamy.

 12. Pani Małgorzato, pięknych wakacji życzę! Wspaniałych książek i cudownej pogody w ogrodzie! Moje wakacje 3-tygodniowe, czyli urlop, rozpoczynam 20 czerwca i też się nie mogę doczekać!

 13. Niech to lato będzie piękne dla Wszystkich!
  Ja na razie z tych czekających z utęsknieniem na wakacje, ale… w końcu przecież przyjdą :)

 14. To już?!
  Kochana Pani Małgosiu i wszyscy Najdrożsi Księgowi! Wspaniałych wakacji z wiatrem we włosach i słońcem na twarzy!
  Ściskam Was najmocniej jak mogę!

 15. Absolutnie nie wolno mi przy moich latoroślach w wieku szkolnym a i studentów także, używać słowa wakacje. Oni mają teraz najgorętszy czas sprawdzianów, zaliczeń, egzaminów itp.
  Dlatego pani Małgosi i wszystkim jej bliskim życzę udanego urlopu a kochanym Księgowym wspaniałego wypoczynku.
  A teraz będę musiała przejść odwyk od zaglądania na tę stronę ;)

 16. Niesamowitych wakacji! Oh, jak ja już bym chciała je mieć! Skoro to jest ostatni wpis na następne 3 miesiące, to jestem ciekawa, ile pojawi się komentarzy w ciągu wakacji. Strzelam że
  około 1000! Kto da więcej?

 17. Co by nie mówić, wakacje Staroście się należą i basta. Prawica musi solidnie odpocząć, no bo jak nie, to kto nas będzie wprawiał w dobry nastrój w długie jesienne wieczory?
  Z obrazem mam bardzo osobiste skojarzenia. Widzę tam Wiosenkę, która szkicuje. Niedawno przywiozła znad morza bardzo ciekawe prace:)
  A my, no cóż za niedługo będziemy spełniać marzenie Mamy – zabieramy ją nad morze.

  Zestawienie kolorów na zdjęciach Justysi – bardzo szlachetne, piękne i wakacyjne:)

 18. Wakacje zaskoczyły księgowych, prawie, jak zima – drogowców.
  U nas właśnie zaczęło padać, ale pranie schowałem kilka minut wcześniej.

  Życzymy wszystkim wspaniałych wakacji nie bez książki, a zwłaszcza – Staroście ;-)

 19. Życzę pięknych wakacji! Też bym już chciała…

  Na szczęście chociaż pogoda jest wakacyjna :)

 20. To już wakacje! Jakoś nigdy się człowiek tej strasznej chwili rozstania na ponad trzy miesiące nie spodziewa tak szybko. Kochany Starosto, z głębi serca życzymy dobrych wakacji z jedynie słuszną, ogrodniczą pogodą! Znając Starostę zapewne ten wypoczynek będzie nad wyraz czynny i w międzyczasie „Chucherko” solidnie porośnie w sadełko. Oby!

 21. Pani Małgosiu, wspaniałych wakacji!
  Księgowicze Najmilsi, słońca, dobrych książek i pogody ducha nawet gdy komary kąsają, że o szyrszyniach nie wspomnę.:)

 22. To już?!… Och, będę tęskniła za naszą Księgą, zatapiając się w wakacyjną lekturę. (Na pewno wakacyjna „Jeżycjada”, choć „Opium..”, które kojarzyło mi się z czerwcowym czytaniem w Ogrodzie Botanicznym już pochłonęłam, nie czekając na wycieczkę do Botanika).
  Choć rzeczywiście, jeśli DUA zaczyna wakacje z maturzystami (a kończy ze studentami??), to fakt, już czas. Kto się sprawnie uwinął, ma już wolne.
  Pięknego, regenerującego siły i krzepiącego ducha odpoczynku, DUA i Księgowi. : )

 23. „Skąd w nie zamieszkanym domu tyle od­głosów? – myślała Filifionka. Potem przypomniała sobie, że jest w nim przecież pełno różnych osób. Ale jej się jakoś wciąż wydawało, że jest pusty”.
  Księga Gości w wakacje jest jak Dolina Muminków w listopadzie.

 24. Bardzo podoba mi się ten obraz. Patrzę na niego, mrużę oczy i dosłownie czuję jak słońce chciwie zagląda mi przez ramię do książki i przypieka mi plecy. Dobrego wypoczynku dla DUA,Adminków i wszystkich tu zaglądających!

 25. No, to się nazywa rozmach! Ja swoje wakacje zaczynam 16 czerwca, a Pani już TERAZ, miesiąc wcześniej!!! Takim to dobrze… Mnie dołożyli dodatkową pracę, ale perspektywa obozu żeglarskiego zagłusza wszelkie trudności. Właśnie przymierzałam na pocieszenie sztormiak! Jest cudowny… :-)
  Cudownych wakacji i zasłużonego wypoczynku życzę Pani, Pani Małgosiu i Wszystkim! :-)

 26. Miłych wakacji, DUA! Miłych wakacji, Księgowi! Oddałam się w stronę urlopu zainspirowanego zdjęciami KC Zośki. Duuuuużo książek…

 27. Oj do wakacji to jeszcze trochę- teraz najgorętszy czas maturalno- ocenowy, ale i na mnie przyjdzie pora, aby położyć się z książką na plaży (jak dzieci pozwolą ;))
  Wspaniałego odpoczynku DUA! Oby był jak wymarzony.

 28. Och! To już…?!
  Udanego wypoczynku Staroście i Wszystkim życzę!

  A ta Justysiowa CZ to dopiero podróżniczka! Niespełna miesiąc temu widziana w Poznaniu, wyfrunęła do Kanady, a teraz- siup! – i Kostaryka. Podziwiam. :)

 29. Ale…
  Czy to znaczy że dopiero we wrześniu będzie Pani umieszczać tu wpisy? Przez całe wakacje nie?

 30. Dzień dobry!
  To już??? A u nas tylko + 10 i leje, a syn na ostatniej prostej w drodze do czerwonego paska, więc nauki sporo, ale już za parę dni, za dni parę…
  Na półce stoją w kolejce:”Wakacje z duchami”, „Zielone, czyli wakacje w Dłusku”, „Wakacje z Cynamonem” oraz lipcowa lektura obowiązkowa od dwóch lat: „Dziewczyna i chłopak..”. Więc czekamy, dyszymy na ostatniej prostej, bo przed nami słodkie miesiące wakacji..
  Natomiast ja na pewno odświeżę (w ogrodzie, w ogrodzie) całą „wakacyjną” Jeżycjadę oraz „Ciotkę..”, może Jane, może „Przeminęło z wiatrem”!
  Pani Małgosiu, wakacje z książką, to najlepsze, co się może przydarzyć! Życzę Pani cudownego odpoczynku i błogiej lektury! Niech te wakacje natchną Panią na kolejne tomy Jeżycjady!!! I słońca, życzę, dużo słońca i czerpania ożywczej energii z lasu!!!
  CUDOWNEGO LATA, KOCHANI KSIĘGOWI!!!

 31. Cudownie! Wakacje zaraz rozpoczną się na dobre! Książka będzie główną bohaterką tegorocznych :-)

  Obraz namalowany bardzo ciekawie! Takie lekkie muśnięcia pędzla wspaniale odwzorowują morze!

Dodaj komentarz