Szczęśliwego Nowego Roku…

IMG_20201230_122149

 

…życzy Wam Genowefa Bombke, a z nią i ja, oczywiście.

Ten nowy rok – choć z różnych względów wydaje się to mało prawdopodobne – może przecież być szczęśliwy. Szczęście jest wszak stanem ducha, a duch szybuje wysoko ponad przyziemnymi trudnościami, ponad przykrościami, absurdami i ponad codziennym mozołem.

Czyż nie wtedy jesteśmy najszczęśliwsi, kiedy przestajemy myśleć o sobie? Myślmy o innych, o naszych bliskich i kochanych, lecz także o obcych, którym potrzebna jest nasza pomoc, lub choćby – nasza siła i radość, nasza pogoda ducha i wsparcie. 

Co do tej ślicznej, kolorowej figurki szklanej – dostałam ją w prezencie gwiazdkowym od Kochanej (i jakże wiernej) Czytelniczki, Magdy Z. Paczka przyszła jeszcze przed Wigilią, ale nie wytrzymałam i otworzyłam ją wcześniej. Musielibyście słyszeć te okrzyki!!! – moje oraz asystujących przy rozpakowywaniu członków rodziny. Ha!

Figurka Geniusi wykonana została w hucie szkła, a odlał ją, wedle wskazówek Madzi, która tam pracuje (oprowadza wycieczki po wystawie), mistrz, pochodzący ze Lwowa.  Dziękuję z całego serca i Magdzie, i mistrzowi! Efekt ich współpracy jest nadzwyczajny, a radość moja – ogromna!

Jak widać, uszczęśliwić może nawet kawałeczek szkła. Chodzi tu bowiem nie o sam przedmiot (choć uroczy), a o to, co się wokół niego unosi jak świetlista mgiełka: o dobroć, przyjaźń, serdeczność i troskę, o uczucia i dobrą wolę, o radość tworzenia i darowywania, słowem, o to wszystko, czego Wam w Nowym Roku najgoręcej życzę!

Madziu, ściskam Cię mocno, z wielką wdzięcznością!

I Was wszystkich, Kochane Czytelniczki i Drodzy Czytelnicy – także!

Dużo szczęścia w Nowym Roku!

Wasza –

MM