Na Jowisza!

O książce

Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę to książka, która wymyka się definicjom: leksykon, przewodnik, autobiografia, gawęda, kompendium. Stanowi pozycję idealną dla fanów jeżyckiej serii.

 

Autorki tego okazałego tomu – Małgorzata Musierowicz i Emilia Kiereś, Matka i Córka – pokazują, jak życie twórczyni Jeżycjady przenika się z losami stworzonych przez nią postaci; ujawniają, które z własnych pasji Małgorzata Musierowicz przekazała bohaterom serii; wskazują, które anegdoty, przedmioty i codzienne sytuacje trafiły z realnego świata wprost do świata fikcji literackiej.

 

Jednak Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę zainteresuje także czytelników nieznających poznańskiej sagi – bo ta gawęda, przepełniona humorem i refleksją, jest zarazem uniwersalną wędrówką przez historię regionu, miasta, rodziny, pełną osobistych wspomnień i pamiątek. To swoisty hołd złożony przez Małgorzatę Musierowicz Najbliższym, a także Przyjaciołom i Mistrzom.

 

 

 

W książce znaleźć można mapkę dzielnicy Jeżyce, wskazującą miejsca związane z serią:

 

 

– a ponadto 130 uporządkowanych alfabetycznie i bogato ilustrowanych haseł.

Czytelnicy znajdą tu między innymi:

 

  • PODOBIZNY DOTĄD NIESPORTRETOWANYCH BOHATERÓW JEŻYCJADY

 

 

 

  • MATERIAŁY Z RODZINNEGO ARCHIWUM I RODZINNE ANEGDOTY

 

 

 

  • FOTOGRAFIE MIEJSC ZWIĄZANYCH Z JEŻYCJADĄ

 

 

 

  • PRZEDMIOTY, KTÓRE TRAFIŁY Z ŻYCIA WPROST DO JEŻYCJADY

 

 

 

  • OPOWIEŚCI O TYM, JAK ŻYCIE AUTORKI WPŁYWA NA JEŻYCJADĘ I JEJ BOHATERÓW

 

 

 

  • PASJE AUTORKI JEŻYCJADY

 

 

– oraz wiele innych ciekawostek, okraszonych mnóstwem niepublikowanych dotąd ilustracji, fotografii i archiwalnych rodzinnych dokumentów.